Меню

Молитва по соглашению

AD
29 Nov 2007, 10:32
Девочки, достаточно давно на нашем форуме существовала такая традиция: все пишут свои имена и в назначенный день в одно и то же время все читали одну молитву о даровании детей всем тем, кто попал в общий список. Предлагаю возродить эту традицию, потому что общая молитва по соглашению очень сильная. (вот почитайте http://zhizn.ru/article/culture/9246/ ) Назначаю день и час молитвы- суббота, 1 декабря, 9 часов утра. Молитву тоже надо выбрать общую. Предложите самую сильную. Жду ваших имен и отзывов. Просьба модераторам: удалите посты, которые задвоились (такой глюк у меня существует при отправке).
Я буду участвовать, только вот с выбором у меня слабовато, поэтому соглашусь на предложеные
А есть какая-нибудь разница в выборе молитвы? еще не Б? или уже Б (во чреве носящая)?
29 Nov 2007, 10:45
Я все-таки имела в виду девочек, которые пока не могут забеременеть- там отдельная молитва.
29 Nov 2007, 10:45
Предлагаю молитву: Молитва Преподобному Роману Чудотворцу, который молитвой разрешал от бесплодия. Удивляясь подвигам твоим, Роман Преподобный, молим тебя, услышь нас, призывающих тебя. В малой келии затворившись до кончины своей, там ты пребыл, скудно питаясь и не имея огня, во власянице, нося тяжелые вериги. Благодати божественной сподобившись, многих людей недуги ты уврачевал, святой Роман, и многих жен молитвою своею от бесплодия разрешил. Поэтому и теперь молим, внемли с благоговением и усердием припадающим к тебе и молящимся тебе женам неплодным; умоли Господа Бога, да всемощною силою Своею разрешит Он бесплодие их и чад им дарует, потому что благ и человеколюбив Бог наш, свыше призирающий на нас и исполняющий прощения наши. Аминь. Пишите свои имена для перечисления их в списке во время молитвы.
29 Nov 2007, 10:48
Цветочек, а чем вам не угодила вот эта молитва http://www.eva.ru/main/forum/frame/folder?idTopic=935774
29 Nov 2007, 10:52
Девочки, все молитвы хороши. Предлагайте свои пожалуйста, я совсем не против. Давайте выберем одну общую. Я только предложила...
29 Nov 2007, 11:41
Я буду участвовать тоже. У меня только одно предложение. Есть молитва Господу богу, там есть такие слова "... Призри, Милосердный, на рабов Твоих сих (имена), союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи". А если кто не состоит в официальном браке? Может, более нейтральную выберем, где таких конкретных слов про супругов нет? Девочки, а в список будут включаться оба имени (и партнера тоже) и кто будет этот список составлять?
29 Nov 2007, 11:43
Список с именами должен быть у каждого читающего молитву. Раньше девочки писали обоих супругов- мужчину и женщину (мужское и женское бесплодие).
29 Nov 2007, 11:45
Начинаю список: Борис и Фотина
29 Nov 2007, 11:56
Борис и Фотина Юлия и Мачей (с транслита)
29 Nov 2007, 11:57
Девочки, я скопировала, чтобы сразу списком шло, может так удобней будет, чтобы потом не переписывать и не пропустить никого. Буду молиться с Вами. (с транслита)
29 Nov 2007, 12:03
Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина
29 Nov 2007, 12:04
ТОже с Вами буду молиться!
29 Nov 2007, 12:05
Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+)
29 Nov 2007, 12:06
Присоединяюсь и продолжаю список.
29 Nov 2007, 12:07
так вроде есть уже такой топик - девочка дала ссылку . я что то не поняла -а почему не там а новый топ ? ЭКО -в прочих топах ТОП так и называется Помолимся вместе - осенний . он уже несколько лет существует .... Мож всетаки там - там очень много кто есть - надо только дату и время уточнять .....
29 Nov 2007, 12:15
Простите, не заглянула туда. А сейчас заглянула- там список сейчас очень огромный. Очень тяжело будет читать... (простите), и дата молитвы там не назначена. Давайте уж раз завели- тут отметимся до 1 декабря, а потом туда перекочуем.
29 Nov 2007, 12:29
Каждое воскресенье 19.00 по московскому времени.
29 Nov 2007, 13:04
Ой, давайте здесь лучше, туда многие не заходят. Я например ни разу в нем не была. Очень хорошая идея, раз начали, давайте уж соберем список. (с транслита)
AD
AD
29 Nov 2007, 13:26
Ой девочки, я тоже хочу, только я в суботу в 9.00 на работе буду :((( Но занесите и нас в списочек пожалуйста: Татьяна и Фабрис. Ой, это же по московскому времени, а во франции который час будет, два часа по моему разница, 7 или 11, извините я украинка, ладно у подруги спрошу. Если 7 утра, с вами буду молиться, а если 11 то на работе буду :((( (с транслита)
29 Nov 2007, 13:28
Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья
29 Nov 2007, 13:29
Девочки, тоже буду молиться с вами!!!
29 Nov 2007, 14:26
Я тоже!!! Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья Татьяна и Сергей
29 Nov 2007, 14:26
А КАКУЮ МОЛИТВУ ВСЕ-ТАКИ ВЫБЕРЕМ?
29 Nov 2007, 20:21
Девочки, помолитесь и за меня. у меня в субботу 1 декабря в 9 утра подсадка.. мысленно буду с вами
30 Nov 2007, 08:34
Напишите свое имя
Anonymous
29 Nov 2007, 23:46
И я впишусь Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей
30 Nov 2007, 03:07
И мы участвуем (Владимир и Ольга) Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Даваете прочитаем все молитвы. Это не долго. Только скажите в 9.00 это по московскому времени? Буду читать в 16.00 МОЛИТВА О ДАРОВАНИИ ДЕТЕЙ Услыши нас, милосердный и всемогущий Боже, да молением нашим ниспослана будет благодать Твоя! Будь милостив, Господи, к молитве нашей, вспомни закон Твой об умножении рода человеческого и буди милостивым Покровителем, да Твоею помощью сохранится Тобою же установленное. Ты властною силою Твоею из ничего все сотворил и положил начало всего в мире существующего – сотворил и человека по образу Своему и высокою тайною освятил союз супружества в предуказание тайны единения Христа с Церковью. Призри, Милосердный, на рабов Твоих сих (имена), союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них милость Твоя, да будут плодовиты и да увидят они сына сынов своих даже до третьего и четвертого рода, и до желаемой старости доживут, и войдут в Царство Небесное через Господа нашего Иисуса Христа, Которому всякая слава, честь и поклонение подобает со Святым Духом вовеки. Аминь. Молитва первая Иоакиму и Анне О святии праведницы, Богоотцы Иоакиме и Анно! Молите Милосердаго Господа, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашим праведно на ны движимый, и да безчисленная прегрешения наша презрев, обратит нас, раб Божиих (имена), на путь покаяния, и на стези заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире жизнь нашу сохраните, и во всех благих благое поспешение испросите, вся к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и внезапныя смерти предстательством вашим нас избавляюще и от всех враг видимых и невидимых защищающе, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, Емуже, со Отцем и Пресвятым Духом, подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Молитва вторая О приснославнии Христовы праведницы, святии Богоотцы Иоакиме и Анно, предстоящии небесному престолу Великаго Царя и велие дерзновение к Нему имущии, яко от преблагословенныя дщери вашея, Пречистыя Богородицы и Приснодевы Марии, воплотитися изволившему, к вам, яко многомощным предстателем и усердным о нас молитвенникам, прибегаем мы грешнии и недостойнии. Молите благость Его, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашым праведно на ны движимый, и да безчисленныя прегрешения наша презрев, обратит нас на путь покаяния и на стезе заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире живот наш сохраните и во всех благих благое поспешение испросите, вся яже к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и напрасныя смерти, предстательством вашим нас избавляюще, и от всех враг видимых и невидимых защищающе, яко да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением, да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, емуже со Отцем и Пресвятым Духом подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Аминь. Тропарь, глас 2 Иже в законней благодати праведни бывше, Младенца Богоданнаго породиша нам Иоакиме и Анна. Темже днесь светло торжествует, весело празднующи, Божественная церковь честную вашу память, славящи и Бога воздвигшаго рог спасения нам в дому Давидове. Тропарь святых, глас 2 Праведных Твоих, Господи, память празднующе, теми молим Тя, спаси души наша Молитва пророку Захарии и праведной О святии угодницы Божии, пророче Захарие и праведная Елисавето! Подвигом добрым подвизавшася на земли, восприяли еста на Небесех венец правды, его же уготовал есть Господь всем любящим Его. Темже взирающе на святый ваш образ, радуемся о преславнем скончании жительства вашего и чтем святую память вашу. Вы же, предстоя Престолу Божию, приимите моления наша и ко Всемилостивому Богу принесите, о еже простити нам всякое прегрешение и помощи нам стати противу кознем диавольским, да избавльшеся от скорбей, болезней, бед и напастей и всякаго зла, благочестно и праведно поживем в нынешнем веце и сподобимся предстательством вашим, аще и недостойни есмы, видети благая на земли живых, славяще Единаго во святых Своих славимаго Бога, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и во веки веков. Аминь. Тропарь праведным Захарии и Елисавете, родителям святого Иоанна Предтечи Тропарь первый святому пророку Захарии Священства одеждою обложен премудре, по закону Божию всесожжения приятна священнолепно приносил еси, Захарие, и был еси светильник и зритель тайных, знамения в тебе благодати нося явственно всемудре. И мечем убиен был в храме Божии, Христов пророче, с Предтечею моли спастися душам нашим. Кондак Пророк днесь и священник Вышняго, Захариа предложи, Предтечев родитель, трапезу своея памяти, верныя питая, питие бо правды всем растворив, сего ради скончавается, яко Божественный таинник Божия благодати. Тропарь второй Праведных твоих Захарии и Елисаветы, Господи, память празднующе теми молим Тя: спаси души наша. Феодоровской Божией Матери Молитва первая О Пресвятая Владычице Богородице и Приснодево Марие, единая надеждо нам грешным, к Тебе прибегаем и Тебе молим, яко велие имаши дерзновение пред рождшимся от Тебе по плоти Господом Богом и Спасителем нашим Иисусом Христом. Не презри слез наших, не возгнушайся воздыхании наших, не отрини скорби нашея, не посрами упования нашего на Тя, но матерними молении Твоими умоли Господа Бога, да сподобит нас грешных и недостойных свободитися от грехов и страстей душевных и телесных, умрети миру и жити Ему единому по вся дни живота нашего. О Пресвятая Владычице Богородице, путешествующим спутешествуй и ограждай и охраняй оныя, избави плененных от пленения, свободи страждущих от бед, утеши сущих в печали, скорбех и напастех, облегчи нищету и всяко злострадание телесное, и даруй всем вся потребная к животу, благочестию и жизни временней. Благоверных царей укрепи и утверди и подаждь им здравие и спасение и на враги победу и одоление. Спаси, Владычице, вся страны и грады и сию страну и сей град, имже сия чудотворная и святая икона Твоя дадеся во утешение и ограждение, избави я от глада, губительства, труса, потопа, огня, меча, нашествия иноплеменных, междоусобныя брани, и отврати всякий гнев на ны праведно движимый. Даруй нам время на покаяние и обращение, избави нас от внезапныя смерти, и во время исхода нашего предстани нам явльшися, Дево Богородице, и избави нас от воздушных мытарств, князей века сего, сподоби на Страшнем судищи Христове стати одесную, и соделай нас сонаследники вечных благ, да славим во веки великолепое имя Сына Твоего и Бога нашего со Безначальным Его Отцем и Святым Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь. Молитва вторая О Премилосердая Госпоже, Царице, Богородице, приими смиренное моление наше и не отрини нас, заступление и прибежище наше, и не возгнушайся нас недостойных, но яко милосердая, не престани молящи Егоже родила еси, да дарует прощение многих согрешений наших, да спасет нас имиже весть судьбами. Помилуй нас, Владычице, помилуй нас, несть бо нам спасения от дел. Темже верно вопием Ти: помилуй рабы Твоя и неплодное сердце наше покажи плодоносно благих дел. Призри на нас недостойных, Ты бо упование и покров наш, жизнь и свет сердцу нашему. Яко невечерний Свет от чрева Твоего воздвигшая, озари душу нашу, Чистая, и отжени всяку мглу сердца нашего. Даруй нам умиление, покаяние и сокрушение сердечное. Сподоби нас по вся дни живота нашего творити волю Сына Твоего и Бога нашего и во всем благоугождати Ему единому. О Богомати, не престани молящи рождшагося от Тебе за вся притекающия с верою к сему чудотворному образу Твоему и подавай им скорую помощь и утешение в скорбех и напастех и злостраданиих, избави их от клеветы и злобы человеческия, от враг видимых и невидимых и всякия нужды и печали. Спаси Отечество наше, царствующий град наш, град сей и вся грады и страны от всяких бед и нужд, и сотвори милостива нам быти Бога нашего, отврати гнев Его на ны движимый и избави ны от належащаго и праведнаго Его прещения. О Боголюбивая Владычице, ангелов украшение, мучеников славо и всех святых радосте, с ними моли Господа, да сподобит нас в покаянии скончати живота нашего течение. В смерти же час, Пресвятая Дево, избави нас от власти бесовския и осуждения, и ответа, и страшнаго испытания, и мытарств горьких и огня вечнаго, да сподобльшеся славнаго Царствия Божия, величаем Тя и славим воплощшагося от Тебе Христа Бога нашего, Емуже слава со Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков, Аминь. Достойно есть, яко воистинну блажити Тя, Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем. Молитва ПРЕПОДОБНОМУ РОМАНУ ЧУДОТВОРЦУ О преподобне отче Романе, услыши ны, призывающия тя! В малей келии затворився, тамо пребыл еси до кончины твоея, скудно питаяся, огня не имый, нося же власяницу и тяжкие вериги.Сего ради благодати Божественныя сподобився, многих человек недуги уврачевал еси и многих жен молитвою своею от бесплодия разрешил еси. И ныне, внемли с благовением и усердием припадающим и молящимся тебе женам неплодным. Умоли Господа Бога, да всемощною силою Своею разрешит бесплодие их и чад им дарует, Благ бо и Человеколюбец Бог наш есть, свыше призирай на ны и исполняй прошения наша. Аминь
30 Nov 2007, 08:14
Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Анатолий и Ксения
30 Nov 2007, 08:36
Да, в 9 по Москве. Договорились, читаем все предложенные вами молитвы.
30 Nov 2007, 07:42
И я буду с вами, Вадим и Светлана. Может наши просьбы наконец дойдут куда надо.
30 Nov 2007, 08:33
Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Анатолий и Ксения Екатерина и Юрий
30 Nov 2007, 10:43
Девчонки, и я с вами. Ольга и Владимир. У меня вопрос, все имена произносить когда нужно? После прочтения всех молитв или там в молитвах вставлять, извините меня за глупый вопрос.
Я тоже присоединяюсь к вам Татиана (+) и Юрий (+) Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Анатолий и Ксения Екатерина и Юрий Вадим и Светлана Татиана (+) и Юрий (+)
Anonymous
30 Nov 2007, 11:32
А давайте Матронушке помолимся!
30 Nov 2007, 15:02
У меня тоже вопрос, в каком месте произносить имена молящих? С предложенными молитвами согласна. Мы с Вами.
30 Nov 2007, 15:03
Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья (+) Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Анатолий и Ксения Екатерина и Юрий Александр и Валерия
30 Nov 2007, 15:26
Уточненный список: Борис и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Анатолий и Ксения Екатерина и Юрий Александр и Валерия Татьяна и Фабрис Ольга (pingi78) Вадим и Светлана Молитвы(имена произносятся там где в скобках написано- "имена" ): МОЛИТВА О ДАРОВАНИИ ДЕТЕЙ Услыши нас, милосердный и всемогущий Боже, да молением нашим ниспослана будет благодать Твоя! Будь милостив, Господи, к молитве нашей, вспомни закон Твой об умножении рода человеческого и буди милостивым Покровителем, да Твоею помощью сохранится Тобою же установленное. Ты властною силою Твоею из ничего все сотворил и положил начало всего в мире существующего – сотворил и человека по образу Своему и высокою тайною освятил союз супружества в предуказание тайны единения Христа с Церковью. Призри, Милосердный, на рабов Твоих сих (имена), союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них милость Твоя, да будут плодовиты и да увидят они сына сынов своих даже до третьего и четвертого рода, и до желаемой старости доживут, и войдут в Царство Небесное через Господа нашего Иисуса Христа, Которому всякая слава, честь и поклонение подобает со Святым Духом вовеки. Аминь. Молитва первая Иоакиму и Анне О святии праведницы, Богоотцы Иоакиме и Анно! Молите Милосердаго Господа, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашим праведно на ны движимый, и да безчисленная прегрешения наша презрев, обратит нас, раб Божиих (имена), на путь покаяния, и на стези заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире жизнь нашу сохраните, и во всех благих благое поспешение испросите, вся к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и внезапныя смерти предстательством вашим нас избавляюще и от всех враг видимых и невидимых защищающе, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, Емуже, со Отцем и Пресвятым Духом, подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Молитва вторая О приснославнии Христовы праведницы, святии Богоотцы Иоакиме и Анно, предстоящии небесному престолу Великаго Царя и велие дерзновение к Нему имущии, яко от преблагословенныя дщери вашея, Пречистыя Богородицы и Приснодевы Марии, воплотитися изволившему, к вам, яко многомощным предстателем и усердным о нас молитвенникам, прибегаем мы грешнии и недостойнии. Молите благость Его, яко да отвратит от нас (имена) гнев Свой, по делом нашым праведно на ны движимый, и да безчисленныя прегрешения наша презрев, обратит нас на путь покаяния и на стезе заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире живот наш сохраните и во всех благих благое поспешение испросите, вся яже к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и напрасныя смерти, предстательством вашим нас избавляюще, и от всех враг видимых и невидимых защищающе, яко да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением, да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, емуже со Отцем и Пресвятым Духом подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Аминь. Тропарь, глас 2 Иже в законней благодати праведни бывше, Младенца Богоданнаго породиша нам Иоакиме и Анна. Темже днесь светло торжествует, весело празднующи, Божественная церковь честную вашу память, славящи и Бога воздвигшаго рог спасения нам (имена) в дому Давидове. Тропарь святых, глас 2 Праведных Твоих, Господи, память празднующе, теми молим Тя, спаси души наша (имена) Молитва пророку Захарии и праведной Елисавете О святии угодницы Божии, пророче Захарие и праведная Елисавето! Подвигом добрым подвизавшася на земли, восприяли еста на Небесех венец правды, его же уготовал есть Господь всем любящим Его. Темже взирающе на святый ваш образ, радуемся о преславнем скончании жительства вашего и чтем святую память вашу. Вы же, предстоя Престолу Божию, приимите моления наша и ко Всемилостивому Богу принесите, о еже простити нам (имена) всякое прегрешение и помощи нам стати противу кознем диавольским, да избавльшеся от скорбей, болезней, бед и напастей и всякаго зла, благочестно и праведно поживем в нынешнем веце и сподобимся предстательством вашим, аще и недостойни есмы, видети благая на земли живых, славяще Единаго во святых Своих славимаго Бога, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и во веки веков. Аминь. Тропарь праведным Захарии и Елисавете, родителям святого Иоанна Предтечи Тропарь первый святому пророку Захарии Священства одеждою обложен премудре, по закону Божию всесожжения приятна священнолепно приносил еси, Захарие, и был еси светильник и зритель тайных, знамения в тебе благодати нося явственно всемудре. И мечем убиен был в храме Божии, Христов пророче, с Предтечею моли спастися душам нашим. Кондак Пророк днесь и священник Вышняго, Захариа предложи, Предтечев родитель, трапезу своея памяти, верныя питая, питие бо правды всем растворив, сего ради скончавается, яко Божественный таинник Божия благодати. Тропарь второй Праведных твоих Захарии и Елисаветы, Господи, память празднующе теми молим Тя: спаси души наша (имена). Феодоровской Божией Матери Молитва первая О Пресвятая Владычице Богородице и Приснодево Марие, единая надеждо нам грешным, к Тебе прибегаем и Тебе молим, яко велие имаши дерзновение пред рождшимся от Тебе по плоти Господом Богом и Спасителем нашим Иисусом Христом. Не презри слез наших, не возгнушайся воздыхании наших, не отрини скорби нашея, не посрами упования нашего на Тя, но матерними молении Твоими умоли Господа Бога, да сподобит нас грешных и недостойных свободитися от грехов и страстей душевных и телесных, умрети миру и жити Ему единому по вся дни живота нашего. О Пресвятая Владычице Богородице, путешествующим спутешествуй и ограждай и охраняй оныя, избави плененных от пленения, свободи страждущих от бед, утеши сущих в печали, скорбех и напастех, облегчи нищету и всяко злострадание телесное, и даруй всем вся потребная к животу, благочестию и жизни временней. Благоверных царей укрепи и утверди и подаждь им здравие и спасение и на враги победу и одоление. Спаси, Владычице, вся страны и грады и сию страну и сей град, имже сия чудотворная и святая икона Твоя дадеся во утешение и ограждение, избави я от глада, губительства, труса, потопа, огня, меча, нашествия иноплеменных, междоусобныя брани, и отврати всякий гнев на ны праведно движимый. Даруй нам (имена) время на покаяние и обращение, избави нас от внезапныя смерти, и во время исхода нашего предстани нам явльшися, Дево Богородице, и избави нас от воздушных мытарств, князей века сего, сподоби на Страшнем судищи Христове стати одесную, и соделай нас сонаследники вечных благ, да славим во веки великолепое имя Сына Твоего и Бога нашего со Безначальным Его Отцем и Святым Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь. Молитва вторая О Премилосердая Госпоже, Царице, Богородице, приими смиренное моление наше и не отрини нас (имена), заступление и прибежище наше, и не возгнушайся нас недостойных, но яко милосердая, не престани молящи Егоже родила еси, да дарует прощение многих согрешений наших, да спасет нас имиже весть судьбами. Помилуй нас, Владычице, помилуй нас, несть бо нам спасения от дел. Темже верно вопием Ти: помилуй рабы Твоя и неплодное сердце наше покажи плодоносно благих дел. Призри на нас недостойных, Ты бо упование и покров наш, жизнь и свет сердцу нашему. Яко невечерний Свет от чрева Твоего воздвигшая, озари душу нашу, Чистая, и отжени всяку мглу сердца нашего. Даруй нам умиление, покаяние и сокрушение сердечное. Сподоби нас по вся дни живота нашего творити волю Сына Твоего и Бога нашего и во всем благоугождати Ему единому. О Богомати, не престани молящи рождшагося от Тебе за вся притекающия с верою к сему чудотворному образу Твоему и подавай им скорую помощь и утешение в скорбех и напастех и злостраданиих, избави их от клеветы и злобы человеческия, от враг видимых и невидимых и всякия нужды и печали. Спаси Отечество наше, царствующий град наш, град сей и вся грады и страны от всяких бед и нужд, и сотвори милостива нам быти Бога нашего, отврати гнев Его на ны движимый и избави ны от належащаго и праведнаго Его прещения. О Боголюбивая Владычице, ангелов украшение, мучеников славо и всех святых радосте, с ними моли Господа, да сподобит нас в покаянии скончати живота нашего течение. В смерти же час, Пресвятая Дево, избави нас от власти бесовския и осуждения, и ответа, и страшнаго испытания, и мытарств горьких и огня вечнаго, да сподобльшеся славнаго Царствия Божия, величаем Тя и славим воплощшагося от Тебе Христа Бога нашего, Емуже слава со Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков, Аминь. Достойно есть, яко воистинну блажити Тя, Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем. Молитва ПРЕПОДОБНОМУ РОМАНУ ЧУДОТВОРЦУ О преподобне отче Романе, услыши ны, призывающия тя! В малей келии затворився, тамо пребыл еси до кончины твоея, скудно питаяся, огня не имый, нося же власяницу и тяжкие вериги.Сего ради благодати Божественныя сподобився, многих человек недуги уврачевал еси и многих жен молитвою своею от бесплодия разрешил еси. И ныне, внемли с благовением и усердием припадающим и молящимся тебе женам неплодным (имена). Умоли Господа Бога, да всемощною силою Своею разрешит бесплодие их и чад им дарует, Благ бо и Человеколюбец Бог наш есть, свыше призирай на ны и исполняй прошения наша. Аминь
30 Nov 2007, 16:11
я всетаки не поняла чем неугодил этот топ???? http://www.eva.ru/main/forum/frame/folder?idTopic=935774&m=275 он существует уже много лет
AD
AD
30 Nov 2007, 16:17
Я уже писала, что не заглянула туда (в клубный форум практически не захожу). Простите еще раз, просто раз уж собрали народ тут, теперь уж грех бросать... Завтра помолимся этим списком и будем теперь внимательнее...
30 Nov 2007, 16:21
Вас не за что прощать, хорошее дело затеяли, что же извиняться. Я в тот топик ни разу не заходила и многие не зашли бы и не узнали ни очем. Спасибо Вам еще раз! (с транслита)
30 Nov 2007, 16:26
завтра топ будет перенесен в клубные
30 Nov 2007, 18:02
Девочки, извините деревенщину, а с компьютера читать или переписать на бумагу надо? А? Ответься поскорей, а то ведь уже почти завтра, а тут столько переписывать? (с транслита)
30 Nov 2007, 21:42
Уточненный список: Бориса и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Анатолий и Ксения Екатерина и Юрий Александр и Валерия Татьяна и Фабрис Ольга (pingi78) Вадим и Светлана Дарья и Дмитрий Молитвы(имена произносятся там где в скобках написано- "имена" ): МОЛИТВА О ДАРОВАНИИ ДЕТЕЙ Услыши нас, милосердный и всемогущий Боже, да молением нашим ниспослана будет благодать Твоя! Будь милостив, Господи, к молитве нашей, вспомни закон Твой об умножении рода человеческого и буди милостивым Покровителем, да Твоею помощью сохранится Тобою же установленное. Ты властною силою Твоею из ничего все сотворил и положил начало всего в мире существующего – сотворил и человека по образу Своему и высокою тайною освятил союз супружества в предуказание тайны единения Христа с Церковью. Призри, Милосердный, на рабов Твоих сих Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них милость Твоя, да будут плодовиты и да увидят они сына сынов своих даже до третьего и четвертого рода, и до желаемой старости доживут, и войдут в Царство Небесное через Господа нашего Иисуса Христа, Которому всякая слава, честь и поклонение подобает со Святым Духом вовеки. Аминь. Молитва первая Иоакиму и Анне О святии праведницы, Богоотцы Иоакиме и Анно! Молите Милосердаго Господа, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашим праведно на ны движимый, и да безчисленная прегрешения наша презрев, обратит нас, раб Божиих Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия на путь покаяния, и на стези заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире жизнь нашу сохраните, и во всех благих благое поспешение испросите, вся к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и внезапныя смерти предстательством вашим нас избавляюще и от всех враг видимых и невидимых защищающе, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, Емуже, со Отцем и Пресвятым Духом, подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Молитва вторая О приснославнии Христовы праведницы, святии Богоотцы Иоакиме и Анно, предстоящии небесному престолу Великаго Царя и велие дерзновение к Нему имущии, яко от преблагословенныя дщери вашея, Пречистыя Богородицы и Приснодевы Марии, воплотитися изволившему, к вам, яко многомощным предстателем и усердным о нас молитвенникам, прибегаем мы грешнии и недостойнии. Молите благость Его, яко да отвратит от нас Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия гнев Свой, по делом нашым праведно на ны движимый, и да безчисленныя прегрешения наша презрев, обратит нас на путь покаяния и на стезе заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире живот наш сохраните и во всех благих благое поспешение испросите, вся яже к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и напрасныя смерти, предстательством вашим нас избавляюще, и от всех враг видимых и невидимых защищающе, яко да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением, да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, емуже со Отцем и Пресвятым Духом подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Аминь. Тропарь, глас 2 Иже в законней благодати праведни бывше, Младенца Богоданнаго породиша нам Иоакиме и Анна. Темже днесь светло торжествует, весело празднующи, Божественная церковь честную вашу память, славящи и Бога воздвигшаго рог спасения нам Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия в дому Давидове. Тропарь святых, глас 2 Праведных Твоих, Господи, память празднующе, теми молим Тя, спаси души наша (имена) Молитва пророку Захарии и праведной Елисавете О святии угодницы Божии, пророче Захарие и праведная Елисавето! Подвигом добрым подвизавшася на земли, восприяли еста на Небесех венец правды, его же уготовал есть Господь всем любящим Его. Темже взирающе на святый ваш образ, радуемся о преславнем скончании жительства вашего и чтем святую память вашу. Вы же, предстоя Престолу Божию, приимите моления наша и ко Всемилостивому Богу принесите, о еже простити нам Борис и Фотина Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия всякое прегрешение и помощи нам стати противу кознем диавольским, да избавльшеся от скорбей, болезней, бед и напастей и всякаго зла, благочестно и праведно поживем в нынешнем веце и сподобимся предстательством вашим, аще и недостойни есмы, видети благая на земли живых, славяще Единаго во святых Своих славимаго Бога, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и во веки веков. Аминь. Тропарь праведным Захарии и Елисавете, родителям святого Иоанна Предтечи Тропарь первый святому пророку Захарии Священства одеждою обложен премудре, по закону Божию всесожжения приятна священнолепно приносил еси, Захарие, и был еси светильник и зритель тайных, знамения в тебе благодати нося явственно всемудре. И мечем убиен был в храме Божии, Христов пророче, с Предтечею моли спастися душам нашим. Кондак Пророк днесь и священник Вышняго, Захариа предложи, Предтечев родитель, трапезу своея памяти, верныя питая, питие бо правды всем растворив, сего ради скончавается, яко Божественный таинник Божия благодати. Тропарь второй Праведных твоих Захарии и Елисаветы, Господи, память празднующе теми молим Тя: спаси души наша Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Феодоровской Божией Матери Молитва первая О Пресвятая Владычице Богородице и Приснодево Марие, единая надеждо нам грешным, к Тебе прибегаем и Тебе молим, яко велие имаши дерзновение пред рождшимся от Тебе по плоти Господом Богом и Спасителем нашим Иисусом Христом. Не презри слез наших, не возгнушайся воздыхании наших, не отрини скорби нашея, не посрами упования нашего на Тя, но матерними молении Твоими умоли Господа Бога, да сподобит нас грешных и недостойных свободитися от грехов и страстей душевных и телесных, умрети миру и жити Ему единому по вся дни живота нашего. О Пресвятая Владычице Богородице, путешествующим спутешествуй и ограждай и охраняй оныя, избави плененных от пленения, свободи страждущих от бед, утеши сущих в печали, скорбех и напастех, облегчи нищету и всяко злострадание телесное, и даруй всем вся потребная к животу, благочестию и жизни временней. Благоверных царей укрепи и утверди и подаждь им здравие и спасение и на враги победу и одоление. Спаси, Владычице, вся страны и грады и сию страну и сей град, имже сия чудотворная и святая икона Твоя дадеся во утешение и ограждение, избави я от глада, губительства, труса, потопа, огня, меча, нашествия иноплеменных, междоусобныя брани, и отврати всякий гнев на ны праведно движимый. Даруй нам Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия время на покаяние и обращение, избави нас от внезапныя смерти, и во время исхода нашего предстани нам явльшися, Дево Богородице, и избави нас от воздушных мытарств, князей века сего, сподоби на Страшнем судищи Христове стати одесную, и соделай нас сонаследники вечных благ, да славим во веки великолепое имя Сына Твоего и Бога нашего со Безначальным Его Отцем и Святым Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь. Молитва вторая О Премилосердая Госпоже, Царице, Богородице, приими смиренное моление наше и не отрини нас Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия , заступление и прибежище наше, и не возгнушайся нас недостойных, но яко милосердая, не престани молящи Егоже родила еси, да дарует прощение многих согрешений наших, да спасет нас имиже весть судьбами. Помилуй нас, Владычице, помилуй нас, несть бо нам спасения от дел. Темже верно вопием Ти: помилуй рабы Твоя и неплодное сердце наше покажи плодоносно благих дел. Призри на нас недостойных, Ты бо упование и покров наш, жизнь и свет сердцу нашему. Яко невечерний Свет от чрева Твоего воздвигшая, озари душу нашу, Чистая, и отжени всяку мглу сердца нашего. Даруй нам умиление, покаяние и сокрушение сердечное. Сподоби нас по вся дни живота нашего творити волю Сына Твоего и Бога нашего и во всем благоугождати Ему единому. О Богомати, не престани молящи рождшагося от Тебе за вся притекающия с верою к сему чудотворному образу Твоему и подавай им скорую помощь и утешение в скорбех и напастех и злостраданиих, избави их от клеветы и злобы человеческия, от враг видимых и невидимых и всякия нужды и печали. Спаси Отечество наше, царствующий град наш, град сей и вся грады и страны от всяких бед и нужд, и сотвори милостива нам быти Бога нашего, отврати гнев Его на ны движимый и избави ны от належащаго и праведнаго Его прещения. О Боголюбивая Владычице, ангелов украшение, мучеников славо и всех святых радосте, с ними моли Господа, да сподобит нас в покаянии скончати живота нашего течение. В смерти же час, Пресвятая Дево, избави нас от власти бесовския и осуждения, и ответа, и страшнаго испытания, и мытарств горьких и огня вечнаго, да сподобльшеся славнаго Царствия Божия, величаем Тя и славим воплощшагося от Тебе Христа Бога нашего, Емуже слава со Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков, Аминь. Достойно есть, яко воистинну блажити Тя, Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем. Молитва ПРЕПОДОБНОМУ РОМАНУ ЧУДОТВОРЦУ О преподобне отче Романе, услыши ны, призывающия тя! В малей келии затворився, тамо пребыл еси до кончины твоея, скудно питаяся, огня не имый, нося же власяницу и тяжкие вериги.Сего ради благодати Божественныя сподобився, многих человек недуги уврачевал еси и многих жен молитвою своею от бесплодия разрешил еси. И ныне, внемли с благовением и усердием припадающим и молящимся тебе женам неплодным Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Умоли Господа Бога, да всемощною силою Своею разрешит бесплодие их и чад им дарует, Благ бо и Человеколюбец Бог наш есть, свыше призирай на ны и исполняй прошения наша. Аминь
30 Nov 2007, 23:58
Уточненный список: Бориса и Фотина Юлия и Мачей Роман и Ирина Наталья Сергей и Наталья Татьяна и Сергей Фотиния и Сергей Владимир и Ольга Анатолий и Ксения Екатерина и Юрий Александр и Валерия Татьяна и Фабрис Ольга (pingi78) Вадим и Светлана Дарья и Дмитрий Александр и Инна Молитвы(имена произносятся там где в скобках написано- "имена" ): МОЛИТВА О ДАРОВАНИИ ДЕТЕЙ Услыши нас, милосердный и всемогущий Боже, да молением нашим ниспослана будет благодать Твоя! Будь милостив, Господи, к молитве нашей, вспомни закон Твой об умножении рода человеческого и буди милостивым Покровителем, да Твоею помощью сохранится Тобою же установленное. Ты властною силою Твоею из ничего все сотворил и положил начало всего в мире существующего – сотворил и человека по образу Своему и высокою тайною освятил союз супружества в предуказание тайны единения Христа с Церковью. Призри, Милосердный, на рабов Твоих сих Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны союзом супружеским соединенных и умоляющих о Твоей помощи, да будет на них милость Твоя, да будут плодовиты и да увидят они сына сынов своих даже до третьего и четвертого рода, и до желаемой старости доживут, и войдут в Царство Небесное через Господа нашего Иисуса Христа, Которому всякая слава, честь и поклонение подобает со Святым Духом вовеки. Аминь. Молитва первая Иоакиму и Анне О святии праведницы, Богоотцы Иоакиме и Анно! Молите Милосердаго Господа, яко да отвратит от нас гнев Свой, по делом нашим праведно на ны движимый, и да безчисленная прегрешения наша презрев, обратит нас, раб Божиих Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны на путь покаяния, и на стези заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире жизнь нашу сохраните, и во всех благих благое поспешение испросите, вся к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и внезапныя смерти предстательством вашим нас избавляюще и от всех враг видимых и невидимых защищающе, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, Емуже, со Отцем и Пресвятым Духом, подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Молитва вторая О приснославнии Христовы праведницы, святии Богоотцы Иоакиме и Анно, предстоящии небесному престолу Великаго Царя и велие дерзновение к Нему имущии, яко от преблагословенныя дщери вашея, Пречистыя Богородицы и Приснодевы Марии, воплотитися изволившему, к вам, яко многомощным предстателем и усердным о нас молитвенникам, прибегаем мы грешнии и недостойнии. Молите благость Его, яко да отвратит от нас Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны гнев Свой, по делом нашым праведно на ны движимый, и да безчисленныя прегрешения наша презрев, обратит нас на путь покаяния и на стезе заповедей Своих да утвердит нас. Таже молитвами вашими в мире живот наш сохраните и во всех благих благое поспешение испросите, вся яже к животу и благочестию потребная нам от Бога дарующе, от всяких напастей и бед и напрасныя смерти, предстательством вашим нас избавляюще, и от всех враг видимых и невидимых защищающе, яко да тихое и безмолвное житие поживем во всяком благочестии и чистоте, и тако в мире временное сие житие прешедше, в вечный достигнем покой, идеже вашим святым умолением, да сподобимся Небеснаго Царствия Христа Бога нашего, емуже со Отцем и Пресвятым Духом подобает всякая слава, честь и поклонение во веки веков. Аминь. Тропарь, глас 2 Иже в законней благодати праведни бывше, Младенца Богоданнаго породиша нам Иоакиме и Анна. Темже днесь светло торжествует, весело празднующи, Божественная церковь честную вашу память, славящи и Бога воздвигшаго рог спасения нам Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны в дому Давидове. Тропарь святых, глас 2 Праведных Твоих, Господи, память празднующе, теми молим Тя, спаси души наша (имена) Молитва пророку Захарии и праведной Елисавете О святии угодницы Божии, пророче Захарие и праведная Елисавето! Подвигом добрым подвизавшася на земли, восприяли еста на Небесех венец правды, его же уготовал есть Господь всем любящим Его. Темже взирающе на святый ваш образ, радуемся о преславнем скончании жительства вашего и чтем святую память вашу. Вы же, предстоя Престолу Божию, приимите моления наша и ко Всемилостивому Богу принесите, о еже простити нам Борис и Фотина Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны всякое прегрешение и помощи нам стати противу кознем диавольским, да избавльшеся от скорбей, болезней, бед и напастей и всякаго зла, благочестно и праведно поживем в нынешнем веце и сподобимся предстательством вашим, аще и недостойни есмы, видети благая на земли живых, славяще Единаго во святых Своих славимаго Бога, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и во веки веков. Аминь. Тропарь праведным Захарии и Елисавете, родителям святого Иоанна Предтечи Тропарь первый святому пророку Захарии Священства одеждою обложен премудре, по закону Божию всесожжения приятна священнолепно приносил еси, Захарие, и был еси светильник и зритель тайных, знамения в тебе благодати нося явственно всемудре. И мечем убиен был в храме Божии, Христов пророче, с Предтечею моли спастися душам нашим. Кондак Пророк днесь и священник Вышняго, Захариа предложи, Предтечев родитель, трапезу своея памяти, верныя питая, питие бо правды всем растворив, сего ради скончавается, яко Божественный таинник Божия благодати. Тропарь второй Праведных твоих Захарии и Елисаветы, Господи, память празднующе теми молим Тя: спаси души наша Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны Феодоровской Божией Матери Молитва первая О Пресвятая Владычице Богородице и Приснодево Марие, единая надеждо нам грешным, к Тебе прибегаем и Тебе молим, яко велие имаши дерзновение пред рождшимся от Тебе по плоти Господом Богом и Спасителем нашим Иисусом Христом. Не презри слез наших, не возгнушайся воздыхании наших, не отрини скорби нашея, не посрами упования нашего на Тя, но матерними молении Твоими умоли Господа Бога, да сподобит нас грешных и недостойных свободитися от грехов и страстей душевных и телесных, умрети миру и жити Ему единому по вся дни живота нашего. О Пресвятая Владычице Богородице, путешествующим спутешествуй и ограждай и охраняй оныя, избави плененных от пленения, свободи страждущих от бед, утеши сущих в печали, скорбех и напастех, облегчи нищету и всяко злострадание телесное, и даруй всем вся потребная к животу, благочестию и жизни временней. Благоверных царей укрепи и утверди и подаждь им здравие и спасение и на враги победу и одоление. Спаси, Владычице, вся страны и грады и сию страну и сей град, имже сия чудотворная и святая икона Твоя дадеся во утешение и ограждение, избави я от глада, губительства, труса, потопа, огня, меча, нашествия иноплеменных, междоусобныя брани, и отврати всякий гнев на ны праведно движимый. Даруй нам Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны время на покаяние и обращение, избави нас от внезапныя смерти, и во время исхода нашего предстани нам явльшися, Дево Богородице, и избави нас от воздушных мытарств, князей века сего, сподоби на Страшнем судищи Христове стати одесную, и соделай нас сонаследники вечных благ, да славим во веки великолепое имя Сына Твоего и Бога нашего со Безначальным Его Отцем и Святым Благим и Животворящим Его Духом, ныне и присно и во веки веков. Аминь. Молитва вторая О Премилосердая Госпоже, Царице, Богородице, приими смиренное моление наше и не отрини нас Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны , заступление и прибежище наше, и не возгнушайся нас недостойных, но яко милосердая, не престани молящи Егоже родила еси, да дарует прощение многих согрешений наших, да спасет нас имиже весть судьбами. Помилуй нас, Владычице, помилуй нас, несть бо нам спасения от дел. Темже верно вопием Ти: помилуй рабы Твоя и неплодное сердце наше покажи плодоносно благих дел. Призри на нас недостойных, Ты бо упование и покров наш, жизнь и свет сердцу нашему. Яко невечерний Свет от чрева Твоего воздвигшая, озари душу нашу, Чистая, и отжени всяку мглу сердца нашего. Даруй нам умиление, покаяние и сокрушение сердечное. Сподоби нас по вся дни живота нашего творити волю Сына Твоего и Бога нашего и во всем благоугождати Ему единому. О Богомати, не престани молящи рождшагося от Тебе за вся притекающия с верою к сему чудотворному образу Твоему и подавай им скорую помощь и утешение в скорбех и напастех и злостраданиих, избави их от клеветы и злобы человеческия, от враг видимых и невидимых и всякия нужды и печали. Спаси Отечество наше, царствующий град наш, град сей и вся грады и страны от всяких бед и нужд, и сотвори милостива нам быти Бога нашего, отврати гнев Его на ны движимый и избави ны от належащаго и праведнаго Его прещения. О Боголюбивая Владычице, ангелов украшение, мучеников славо и всех святых радосте, с ними моли Господа, да сподобит нас в покаянии скончати живота нашего течение. В смерти же час, Пресвятая Дево, избави нас от власти бесовския и осуждения, и ответа, и страшнаго испытания, и мытарств горьких и огня вечнаго, да сподобльшеся славнаго Царствия Божия, величаем Тя и славим воплощшагося от Тебе Христа Бога нашего, Емуже слава со Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков, Аминь. Достойно есть, яко воистинну блажити Тя, Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем. Молитва ПРЕПОДОБНОМУ РОМАНУ ЧУДОТВОРЦУ О преподобне отче Романе, услыши ны, призывающия тя! В малей келии затворився, тамо пребыл еси до кончины твоея, скудно питаяся, огня не имый, нося же власяницу и тяжкие вериги.Сего ради благодати Божественныя сподобився, многих человек недуги уврачевал еси и многих жен молитвою своею от бесплодия разрешил еси. И ныне, внемли с благовением и усердием припадающим и молящимся тебе женам неплодным Бориса и Фотины Юлии и Мачея Романа и Ирины Натальи Сергея и Натальи Татьяны и Сергея Фотиния и Сергея Владимира и Ольги Анатолия и Ксении Екатерины и Юрия Александра и Валерии Татьяны и Фабриса Ольги (pingi78) Вадима и Светланы Дарьи и Дмитрия Александра и Инны Умоли Господа Бога, да всемощною силою Своею разрешит бесплодие их и чад им дарует, Благ бо и Человеколюбец Бог наш есть, свыше призирай на ны и исполняй прошения наша. Аминь
01 Dec 2007, 00:15
Нас, то есть пары Владимир и Ольга, я так поняла две, поэтому нужно 2 раза написать Владимира и Ольгу, просто в церкви, если подаешь листок с именами "За здравие", например, то пишешь имена столько раз, сколько родственников с этим именем, посмотрите другие пары, совпадаете ли вы с кем нибудь, если да, то напишите еще раз:-)
01 Dec 2007, 09:41
Девочки молилась от всей души, всех добросовестно перечислила с поправкой( мужа первого). Зажгла три свечи за всех нас, от себя добавила молитву к Св. Матроне. Молилась и за существующих детях и о будущих. В общем ещё добавила что на душу легло после общей молитвы.
01 Dec 2007, 17:37
Спасибо Алекса, я тоже в 7 утра встала, перед работой и помолилась со всеми вами. Пусть нас услышат. (с транслита)
01 Dec 2007, 22:38
Kогда будет следующий раз?Этот я уже пропустила. Если муж не крещенный,то его не писать?
02 Dec 2007, 11:11
Девочки, привет. Прочитала ваш топик, а вы не хотите присоединиться к топику в разделе ЭКО , клубные топики, Помолимся вместе. Просто там уже очень много народу, этим молитва сильней, там девочка ведет список, определены молитвы и время, посмотрите. :)

© Eva.ru 2002-2024 Все права на материалы, размещенные на сайте, защищены законодательством об авторском праве и смежных правах и не могут быть воспроизведены или каким либо образом использованы без письменного разрешения правообладателя и проставления активной ссылки на главную страницу портала Ева.Ру (www.eva.ru) рядом с использованными материалами. За содержание рекламных материалов редакция ответственности не несет. Свидетельство о регистрации СМИ Эл №ФС77-36354 от 22 мая 2009 г. выдано Федеральной службой по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзор) v.3.4.325